Meist

 

Örreke pakub põnevat ja loovat meisterdamist igas vanuses osalejale. Meie käsitööõpitubades saab lihtsatest materjalidest ja kergete töövõtetega valmistada erinevaid esemeid. Valminud ese kannab praktilist väärtust ja peidab endas meisterdaja isikupära. Valmistatud eseme saab õpitoast kohe kaasa ning lisaks veel kuhjaga uusi teadmisi ja positiivseid emotsioone.

Örrekese lugu

Käsitööd on meie peres au sees hoitud mitmeid põlvkondi. Minu vanaemal oli alati käsitöökorv tugitooli kõrval ja esimese sokikudumise õpetuse sain just tema käest. Ema õmbles meile enamiku riideid ise. Koolipidudele võisin julgelt sisse astuda, kuna kõik minu uhked kleidid olid ajakirja “Burda” järgi õmmeldud. Kauneid lapitekke õmbleb minu ema siiani. Käsitöö oli ka see, mida mina Tallinna Ülikooli õppima läksin ja minust sai käsitöö ning kodunduse õpetaja.

Meie pere teine vanaema Ellinor Piipuu on aga üks Eesti aiakeraamika rajajaid. Meie kodu ja aeda kaunistavad tema kaunid ja plastilised skulptuurid. 60 loominguaasta jooksul jõudis Ellinor Piipuu peale skulptuuride luua veel hulga tarbeesemeid ja naiselikke ehteid. Tema varasemad tööd pärinevad juba eelmise sajandi 30. aastatest.

Usume Örrekeses, et käsitöö ei ole kellegi jaoks keeruline vaid sellega tegelemiseks on vaja aega, toetavat meeleolu ja esialgu natuke juhendamist.  Seda oma õpitubades osalejatele pakumegi!

Oleme väike pere-ettevõte ja tegutseme kaheksandat aastat. Viime õpitube läbi koolides, lasteaedades, suvepäevadel, jõulupidudel, sünnipäevadel ja muudel seltskondlikel üritustel. Tänaseks on meie õpitubades osalenud juba üle 6000 meisterdaja. Õpitoa korraldamiseks tuleme teie juurde kohale või aitame leida teie seltskonnale sobiva ruumi. Örrekese keskaegse hõnguga stuudio vanalinnas mahutab kuni 15 inimest. Õpitube saab tellida aastaringselt erinevatele üritustele ja sihtrühmadele. Meie töökeeled on eesti, inglise, vene ja soome keel. Töötuba kestab tavaliselt 45 minutit, kuid kohandame kestuse kas lühemaks või pikemaks vastavalt osalejate vanusele ja ajalistele võimalustele.

Miks just Örreke

Noored linnud armastavad istuda õrrel. Vaadata kõrgemalt alla, jälgida toimuvat ja omandada nii elutarkuseid. Ka meie õpituppa esimest korda tulijad on justkui noored linnud, kes jagunevad uute teadmiste ja oskuste järgi. Minu kodus, Saaremaal, vaatasime tihti linnukeste lendu ja seal kandis istuvad nad ÖRREL. Nii on ka meie meistrikoja nimi natuke Saaremaine e. Örreke.

Örrekese õpitubade juhendajad
Kadrin
Kadrin

on Örrekese looja ja tegevjuht. Hariduselt on Kadrin käsitööõpetaja ja koolipsühholoog. Enne Örrekese asutamist töötas ta personali- ja koolitusjuhina. Olles kolmanda lapsega kodus, tekkis tal huvi ja aeg selleks, et valmistada kodus ise looduslikku kosmeetikat. Koos sõpradega valmisid esimesed seebid ja huulepalsamid. Sealt kasvaski välja idee pakkuda töötube lasteaedadele, koolidele ja ettevõtetele. Kadrin viib töötube läbi nii lastele kui täiskasvanutele ja seda nii eesti, vene, soome kui ka inglise keeles.

Katarina

on lõpetanud Tallinna Ülikooli klassiõpetaja eriala. Katarina on töötanud vabatahtlikuna SOS Lastekülas Armeenias, õppinud vahetusüliõpilasena 4 kuud Lõuna-Koreas ja pool aastat Soomes Tampere Ülikoolis. Hetkel töötab ta lisaks Örrekesele ka klassiõpetajana ja väikeste tüdrukute võimlemistreenerina. Katarina viib töötube läbi eesti, inglise ja soome keeles. Katarina peab Ökopere blogi ja viib Örrekese kodustuudios Nõmmel, Tallinnas läbi Montessori pedagoogikast inspireeritud mänguhommikuid.

Monika

on õppinud käsitööõpetajaks, kellena ta praegu ka töötab. Kingitused oma sõpradele teeb ta tavaliselt ise ja nakatab meisterdamispisikuga ka tuttavaid. Monika viib Örrekese õpitube läbi nii eesti kui vene keeles.

Janika

on läbi ja lõhki käsitööinimene, kes tunneb põhjalikult ka eesti pärimuskultuuri. Lisaks sotsiaaltööle ja psühholoogiale on Janika õppinud etnograafilist tekstiili. Janika töötab ka lastehoiu õpetajana ja vabakutselise käsitöökoolitajana. Olles mõnda aega elanud Saksamaal ja Norras valdab ta nii saksa kui ka norra keelt. Lisaks rootsi ja inglise keelt. Kõikides nendes keeltes viib Janika läbi ka Örrekese õpituba.

Õpitoa tellimiseks helista meile  tel. + 372 52 90 207, kirjuta meile  info@orreke.ee või telli SIIT