Meist

 

Örreke pakub põnevat ja loovat meisterdamist igas vanuses osalejale. Meie käsitööõpitubades saab lihtsatest materjalidest ja kergete töövõtetega valmistada erinevaid esemeid. Valminud ese kannab praktilist väärtust ja peidab endas meisterdaja isikupära. Valmistatud eseme saab õpitoast kohe kaasa ning lisaks veel kuhjaga uusi teadmisi ja positiivseid emotsioone. Kõik meie õpitoad nügivad keskkonnatarkust, taaskasutust ja nii palju kui võimalik kasutatakse õiglase kaubanduse materjale või kohalikku toorainet.

Örrekese lugu

Käsitööd on meie peres au sees hoitud mitmeid põlvkondi. Minu vanaemal oli alati käsitöökorv tugitooli kõrval ja esimese sokikudumise õpetuse sain just tema käest. Ema õmbles meile enamiku riideid ise. Koolipidudele võisin julgelt sisse astuda, kuna kõik minu uhked kleidid olid ajakirja “Burda” järgi õmmeldud. Kauneid lapitekke õmbleb minu ema siiani. Käsitöö oli ka see, mida mina Tallinna Ülikooli õppima läksin ja minust sai käsitöö ning kodunduse õpetaja.

Meie pere teine vanaema Ellinor Piipuu on aga üks Eesti aiakeraamika rajajaid. Meie kodu ja aeda kaunistavad tema kaunid ja plastilised skulptuurid. 60 loominguaasta jooksul jõudis Ellinor Piipuu peale skulptuuride luua veel hulga tarbeesemeid ja naiselikke ehteid. Tema varasemad tööd pärinevad juba eelmise sajandi 30. aastatest.

Usume Örrekeses, et käsitöö ei ole kellegi jaoks keeruline vaid sellega tegelemiseks on vaja aega, toetavat meeleolu ja esialgu natuke juhendamist.  Seda oma õpitubades osalejatele pakumegi!

Oleme väike pere-ettevõte ja tegutseme juba 10 aastat. Viime õpitube läbi koolidele, lasteaedadele, erinevatele üritustele ja ka turismigruppidele. Tänaseks on meie õpitubades osalenud üle 8000 meisterdaja. Meisterdamiseks seame üles pop-up õpitoa või kutsume teid külla meie stuudiotesse Tallinna vanalinnas või Nõmmel. Viime õpitube läbi ka  restoranides, et ühendada nii loovtegevus kui maitsev õhtusöök.  Õpitube saab tellida aastaringselt erinevatele üritustele ja sihtrühmadele. Meie töökeeled on eesti, inglise, ukraina, soome ja ka vene keel. Töötuba kestab tavaliselt 45 minutit, kuid kohandame kestuse, kas lühemaks või pikemaks, vastavalt osalejate vanusele ja ajalistele võimalustele.

Miks just Örreke

Noored linnud armastavad istuda õrrel. Vaadata kõrgemalt alla, jälgida toimuvat ja omandada nii elutarkuseid. Ka meie õpituppa esimest korda tulijad on justkui noored linnud, kes janunevad uute teadmiste ja oskuste järgi. Minu kodus, Saaremaal, vaatasime tihti linnukeste lendu ja seal kandis istuvad nad ÖRREL. Nii on ka meie meistrikoja nimi natuke saaremaine ehk Örreke.

Örrekese õpitubade juhendajad
Kadrin

Kadrin

on Örrekese looja ja tegevjuht. Hariduselt on Kadrin käsitööõpetaja ja koolipsühholoog. Enne Örrekese asutamist töötas ta personali- ja koolitusjuhina. Olles kolmanda lapsega kodus, tekkis tal huvi ja aeg selleks, et valmistada kodus ise looduslikku kosmeetikat. Koos sõpradega valmisid esimesed seebid ja huulepalsamid. Sealt kasvaski välja idee pakkuda töötube lasteaedadele, koolidele ja ettevõtetele. Kadrin viib töötube läbi nii lastele kui täiskasvanutele ja seda nii eesti, vene, soome kui ka inglise keeles.

Katarina

on lõpetanud Tallinna Ülikooli klassiõpetaja eriala. Katarina on töötanud vabatahtlikuna SOS Lastekülas Armeenias, õppinud vahetusüliõpilasena 4 kuud Lõuna-Koreas ja pool aastat Soomes Tampere Ülikoolis. Hetkel töötab klassiõpetajana Montessoori koolis. Katarina peab Ökopere blogi ja on RingKarp üks asutajatest. Katarina on Örrekese ökoelu õpitubade algataja. Keskkonnatark õpitubade korraldus on tema pideva tähelepanu all. Katarina viib töötube läbi eesti ja inglise keeles

Monika

on õppinud käsitööõpetajaks, kellena ta praegu ka töötab. Kingitused oma sõpradele teeb ta tavaliselt ise ja nakatab meisterdamispisikuga ka tuttavaid. Monika küpsetab suurepäraseid pirukaid ja erinevaid kooke. Örrekese üritustele teeb tema tavaliselt snäkilaua. Monika valdab ühtemoodi hästi nii eesti kui vene keelt.

Kaja

Kaja on hariduselt käsitööõpetaja ja töötanud aastaid personalitöö valdkonnas. Lisaks õppinud Tallina Ülikoolis andragoogikat ja juhtimist. Täiendanud end nii EKA kui TLÜ erinevatel kursustel kunstiteraapia ja erinevate käsitöötehnikate vallas. Kaja on tegev ka MTÜ-s Loovuslabor, millega on Örrekesel tihe koostöö. Kaja viib õpitube läbi eesti, inglise ja ka vene keeles.

Õpitoa tellimiseks helista meile  tel. + 372 52 90 207, kirjuta meile  info@orreke.ee või telli SIIT