Isetehtud kätekreemi on hea valmistada kookosrasvast. Hästi sobib ka šheavõi. Šheavõid saame Örrekeses Ghanast, Kongo külast mtü Mondo abiga. Lisaks vajad mõnda taimset õli. Minul oli kodus oliivõli, viinamarjaseemneõli ja mandliõli.

Aroomiõli või eeterlikuõli lisamisel ole mõistlik ja ettevaatlik. Oma õpitubades tuletan ka alati meelde, et kreem ei ole lõhnaõli. Olenevalt kogusest võiks piirduda 1-3 tilgaga. Täpse soovituse koguse osas saad vastava õli kasutusjuhendist ja seda tasub mitte ületada. Ohutum on lisada hoopis oma lemmik lõhnaõli. 

E-vitamiin on naha nooruslikkuse allikas. E-vitamiin aitab kodusel kreemil ka natuke kauem säilida. Kõige lihtsam on seda osta apteegist. Kui teed kreemi lastele või koos lastega, siis ei ole e-vitamiini lisamine vajalik.

Muidugi mõista ei kasuta me ühtegi kunstlikku säilitusainet ja seetõttu on soovitus valmistada väike kogus, mille paari nädalaga ära kasutad.

Lihtne retsept 20 g kreemi valmistamiseks

  • 10 g kookosrasva või šheavõid
  • 10 g õli
  • 1 tilk lõhnaõli või eeterlikkuõli
  • 1 tilk e-vitamiini (võib ka mitte panna)

Pane toasoe rasv ja õli kaussi ja sega kahvliga segu ühtlaseks. Nüüd alusta segu vahtu löömist ja ikka kahvliga. Vahusta nii kaua kuni segu muutub kergeks ja selle maht kahekordistub. Kui soovid, siis lisa nüüd lõhnaõli ja e-vitamiin. Sega kergelt läbi ja kreem ongi valmis. Pane väikesse purki. Kirjuta purgile, mis kreemiga tegu ja selle valmistamise kuupäev.

Šheavõi kohta saad täiendavat lugemist siit.

Kreemi valmistamise komplekti saad osta ka Örrekese e-poest.

Vaata kreemi valmistamise lühikest videojuhendit siit.