Isetehtud kätekreemi saad valmistada kookosrasvast, mida on lihtne osta toidupoest ja mida seal on väga erinevaid variante. Minul oli kodus Loodusväe mahe kookosrasv.

Hästi sobib ka sheavõi. Sheavõid toob Ghanast mtü Mondo, kes kauges Aafrikas aitab kohalikel naistel sheavõid toota ja turustada.

Lisaks vajad mõnda taimset õli. Minul oli kodus oliivõli, viinamarjaseemne õli ja mandliõli.

Aroomiõli või eeterlikuõli lisamisel ole mõistlik ja ettevaatlik. Oma õpitubades tuletan ka alati meelde, et kreem ei ole lõhnaõli. Olenevalt koguses võiks piirduda 1-3 tilgaga. Täpse soovituse koguse osas saad vastava õli kasutusjuhendist ja seda tasub mitte ületada. Ohutum on lisada hoopis oma lemmik lõhnaõli. 

E-vitamiin on naha nooruslikkuse allikas. E-vitamiin aitab kodusel kreemil ka natuke kauem säilida. Kõige lihtsam on seda osta apteegist. Kui teed kreemi lastele või koos lastega, siis ei ole e-vitamiini lisamine vajalik.

Muidugi mõista ei kasuta me ühtegi kunstlikku säilitusainet ja seetõttu on soovitus valmistada väike kogus, mille paari nädalaga ära kasutad.

Lihtne retsept 20 g kreemi valmistamiseks

  • 10 g kookosrasva või sheavõid
  • 10 g õli
  • 1 tilk lõhnaõli
  • 1 tilk e-vitamiini (võib ka mitte panna)

Pane toasoe rasv ja õli kaussi ja sega kahvliga segu ühtlaseks. Nüüd alusta segu vahtu löömist ja ikka kahvliga. Vahusta nii kaua kuni segu muutub kergeks ja selle maht kahekordistub. Kui soovid, siis lisa nüüd lõhnaõli ja e-vitamiin. Sega kergelt läbi ja kreem ongi valmis. Pane väikesse purki. Kirjuta purgile, mis kreemiga tegu ja valmistamise kuupäev.

Kreemi valmistamise komplekti saad osta ka Örrekese e-poest.

Vaata kreemi valmistamise lühikest videojuhendit siit.