About us

Lihtsus

Kellelgi ei hakka igav ja kõik saavad hakkama
Meie õpitubade metoodika on üles ehitatud vastavalt osalejate vanusele. Kasutame eakohaseid materjale ja töövõtteid. Väikeste meisterdajate töötoad on ajaliselt lühemad. Suurematega meisterdame pikemalt ja põhjalikumalt.

Isikupära

Iga osaleja töö on armas ja ilus
Julgustame õpitoas osalejat proovima ja katsetama. Kuigi kõigil on kasutada ühesugused materjalid, on iga töötoas osaleja töö ainulaadne. Üheskoos meisterdades näeme ka ise oma töö erilisust. Lisaks on koosmeisterdamine lõbus, loov ja üllatusterohke!

Praktilisus

Valminud esemel on alati kasutusotstarve
Õpitubades valmistame käsitööesemeid, mida saab ka päriselt kasutada. Valmistatud eseme saab töötoast kaasa ning lisaks veel uusi teadmisi ja kuhjaga positiivseid emotsioone.

Örreke pakub põnevat ja loovat meisterdamist igas vanuses osalejale. Meie käsitööõpitubades saab lihtsatest materjalidest ja kergete töövõtetega valmistada erinevaid esemeid. Valminud ese kannab praktilist väärtust ja peidab endas meisterdaja isikupära. Valmistatud eseme saab õpitoast endaga kaasa ning lisaks veel kuhjaga uusi teadmisi ja positiivseid emotsioone.

Tegutseme viiendat aastat. Viime õpitube läbi koolides, lasteaedades, laatadel, suvepäevadel, jõulupidudel, sünnipäevadel ja muudel seltskondlikel üritustel. Tänaseks on meie õpitubades  osalenud juba üle 4000 meisterdaja.

Õpitoa korraldamiseks tuleme teie juurde kohale või aitame leida teie seltskonnale sobivat ruumi. Örrekese keskaegse hõnguga pesa vanalinnas mahutab kuni 15 nii meisterdama kui ka tähtpäeva tähistama.

Õpitube saab tellida aastaringselt erinevatele üritustele ja sihtrühmadele. Meie töökeeled on eesti, inglise, vene, soome, rootsi, saksa ja norra keel.

Töötuba kestab tavaliselt 45 minutit, kuid kohandame kestuse kas lühemaks või pikemaks vastavalt osalejate vanusele ja ajalistele võimalustele.

Mõnusaid hetki meie õpitubades!

Kadrin Pintson
Örrekese looja ja tegevjuht

 

ÖRREKESE ÕPITUBADE JUHENDAJAD

Kadrin

Kadrin

on Örrekese looja ja tegevjuht. Hariduselt on Kadrin käsitööõpetaja ja koolipsühholoog. Enne Örrekese asutamist töötas ta personali- ja koolitusjuhina. Olles kolmanda lapsega kodus, tekkis tal huvi ja aeg selleks, et valmistada kodus ise looduslikku kosmeetikat. Koos sõpradega valmisid esimesed seebid ja huulepalsamid. Sealt kasvaski välja idee pakkuda töötube lasteaedadele, koolidele ja ettevõtetele. Kadrin viib töötube läbi nii lastele kui täiskasvanutele ja seda nii eesti, vene, soome kui ka inglise keeles.

Katarina

on lõpetanud Tallinna Ülikooli klassiõpetaja eriala. Katarina on töötanud vabatahtlikuna SOS Lastekülas Armeenias, õppinud vahetusüliõpilasena 4 kuud Lõuna-Koreas ja pool aastat Soomes Tampere Ülikoolis. Hetkel töötab ta lisaks Örrekesele ka klassiõpetajana ja väikeste tüdrukute võimlemistreenerina. Katarina viib töötube läbi eesti, inglise ja soome keeles.

Monika

on õppinud käsitööõpetajaks ja töötab ka hetkel. Kingitused oma sõpradele teeb ta tavaliselt ise ja nakatab meisterdamispisikuga ka tuttavaid. Monika viib Örrekese õpitube läbi nii eesti kui vene keeles.